Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Израелска одбрана: Повеќе од 100 ирански дронови биле пресретнати од САД и Велика Британија надвор од Израел

 Официјален претставник на израелската одбрана за военото радио изјавил дека повеќе од 100 ирански дронови веќе се пресретнати вон израелскиот воздушен простор, од стотиците истрелани кон Израел.

Како што пренесе Тајмс оф Израел, во извештајот се вели дека дроновите биле соборени од САД и Велика Британија.

Претходно, ИДФ соопшти дека идентификувала повеќе од 100 беспилотни летала кои се упатуваат кон Израел.

Треба да знаете
Moже да ве интересира