Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Лекарски тим: Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо е субјективно подобрена

Лекарскиот тим што се грижи за словачкиот премиер Роберт Фицо по минатонеделниот атентат денеска потврди дека неговата состојба е субјективно подобрена, соопшти прес-службата на словачката Влада.

Фицо се лекува во болницата „Рузвелт“ во Банска Бистрица.

Тој беше застрелан минатата среда од 71-годишниот писател Јурај Цинтула, кој веднаш беше приведен од полицијата. 

Треба да знаете
Moже да ве интересира