Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Израел го отвори својот воздушен простор по синоќешните ирански воздушни напади

Израел утрово го отвори својот воздушен простор, кој беше затворен поради иранскиот напад со околу 300 проектили и борбени дронови, јавуваат израелските медиуми.

Во соопштението на израелските аеродромски власти се вели дека израелскиот воздушен простор е повторно отворен, но на патниците од Тел Авив им се советува да го проверат распоредот на летовите поради нарушување на распоредот на летови.  

Треба да знаете
Moже да ве интересира