Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Двајца загинати и 18 повредени во руски напад врз Харков

– Две лица загинаа денеска, а 18 се повредени кога руските сили гранатираа станбена зграда во Харков во источна Украина, објави градоначалникот на Харков Ихор Терехов на Телеграм.

„Бројот на повредени се зголеми на 18“, објави тој.

Тој претходно изјави дека во нападот била погодена станбена зграда. 

Треба да знаете
Moже да ве интересира