Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ФОТО: Љупчо Палевски слета во Скопје, ќе биде спроведен во истражниот затвор Скопје

Како што најави 24инфо, вечерва првоосомничениот за двојно убиство Љупчо Палевски Палчо слета во Скопје откако заврши постапката за екстрадиција од Турција каде Палчо се обиде да избега.

По слетувањето, Палевски веднаш ќе биде пренесен во истражниот затвор Скопје затоа што во отсуство му е одредена мерка притвор.

Палевски е првоосомничен за свирепото убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

Треба да знаете
Moже да ве интересира