Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Мицкоски се сликаше на НАТО подиумот како претседател на Владата на Северна Македонија

Мицкоски беше поканет да се слика на НАТО подиумот како претседател на Владата на Северна Македонија.

– Како држава сме подготвени да го додадеме својот придонес на сето она што претставува вредност. Тука сме заедно со нашите сојузници за да ја потврдиме нашата посветеност, како и досега, така и во иднина, дека ќе го промовираме мирот, стабилноста и владеењето на меѓународното право, истакна Мицкоски, кој беше пречекан од претседателот на САД Џо Бајден и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, како и другите учесници на Самитот.

Треба да знаете
Moже да ве интересира