Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Во Белград се спроведува голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе, објавија локалните медиуми.

Во акцијата се уапсени повеќе лица осомничени поради кривично дело трговија со луѓе.

Акцијата ја спроведуваат Вишото јавно обвинителство во Белград и припадници на Министерството за внатрешни работи.

Треба да знаете
Moже да ве интересира