Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Концерти на дуото „Дац и Александар“ и Влатко Стефановски со „Balkan Trio B/G“ на фестивалот SoFest Winter 2023

Концертите на дуетот „Дац и Александар“ и Влатко Стефановски со „Balkan Trio B/G“ ќе се одржат во Sofia Live Club, НДК, со почеток од 20:00 часот.

Дуетот „Дац и Александар“ – Драган Спасов-Дац и Александар Митевски – на 18 ноември ќе се погрижат за смеата и забавата, исполнувајќи ги нивните познати песни, полни со ведар дух и позитивна енергија.

Концертот на Влатко Стефановски со „Balkan Trio B/G“ е закажан за наредниот ден – недела, 19 ноември. Влатко Стефановски – гитара, Теодосиј Спасов – кавал и вокал, Васил Хаџиманов – пијано повторно се собираат за да ни подарат уникатно звучење на различни стилови балкански фолклор, блуз, поп, рок и џез.

Треба да знаете
Moже да ве интересира