Орбан в четврток во официјална посета на БиХ

 Унгарскиот премиер, Виктор Орбан в четврток, на 4 април, ќе пристигне во официјална посета на Босна и Херцеговина, беше потврдено денеска за Радио Слободна Европа (РСЕ) во Советот на министри на БиХ.

Орбан, како што е најавено, ќе биде пречеан на сараевскиот аеродром од страна на министерот за надворешни работи во Советот на министри, Елмедин Конаковиќ.

Потоа ќе следуваат разговори меѓу унгарската делегација и претседавачот на Советот на министри на БиХ, Борјана Кришто.

Треба да знаете
Moже да ве интересира