Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Умерен земјотрес во Романија

Земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Романија во областа Вранча, соопшти романскиот Национален истражувачко-развоен институт за физика на земјата.

Земјотресот со умерен интензитет се случил во 11:53 часот на 64 километри источно од Брашов со епицентар на длабочина од 110 километри.

Засега нема информации за материјална штета или повредени во земјотресот. 

Треба да знаете
Moже да ве интересира