Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Социјалните мрежи преплавени со постери со ликот на немилосрдно егзекутираниот украински војник

Постери со ликот од немилосрдно егзекутираниот украински војник во знак на поддршка на достоинствената борба на Украинците ги преплавија социјалните мрежи, откако се појави потресната видео снимка од бруталната и ладнокрвна егзекуција на невооружениот украински војник.

Хаштагот #SlavaUkraini со кој интернет корисниците го насочуваат вниманието кон руската агресија врз Украина, стана симбол кој ги предводи светските трендови на социјалните мрежи.

Подготви: А. Р. (Фронтлајн)

Треба да знаете
Moже да ве интересира